Κ.Ο.Μ.Α.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Κ.Ο.Μ.Α.

Κοινωνική Οργάνωση Μαζικής Αποδέσμευσης


4 απαντήσεις

    ΚΟΜΑ αρχη

    avatar
    στεφ τς
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 46
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  στεφ τς Παρ Ιαν 28, 2011 5:12 am

    Ας καλωσορισουμε τη νεα αυτη προσπαθεια που γινεται απο μια ομαδα ατομων για να αλλαξει η κοινωνια σε διαφορους τομεις.Ελπιζω μεσα απο δω να βγει κατι σωστο και αξιολογο προκειμενου νεα ατομα κυριως να αρχισουν την ενασχοληση με τον πολιτικο χωρο που μας αφορα ολους.
    Δημήτρης
    Δημήτρης
    Admin


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 13
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  Δημήτρης Παρ Ιαν 28, 2011 5:23 am

    Σωστός ο Στέφανος!!! Παιδιά πρέπει να αλλάξουν πολλά!
    Φιλόσοφος
    Φιλόσοφος
    Admin


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  Φιλόσοφος Παρ Ιαν 28, 2011 5:23 am

    Πράγματι το να αρχίσουν νέα άτομα να ασχολούνται με τον χώρο της πολιτικής είναι θετικό, καθώς είτε το πιστεύουν είτε όχι, η πολιτική είναι η καθημερινότητά τους.

    Είναι κρίμα να απαξιώνεται αυτός ο πανάρχαιος θεσμός επειδή χρησιμοποιήθηκε ως χρηματομηχανή από μερικούς. Εύχομαι η κίνησή μας να τραβήξει το ενδιαφέρον όσων νοιώθουν αηδία από το παρόν σύστημα. Γιατί εκείνοι έχουν όρεξη και μεράκι για κάτι νέο.
    ThanosM
    ThanosM


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011
    Τόπος : Υμηττος

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  ThanosM Παρ Ιαν 28, 2011 6:01 am

    Εχω μια ερωτηση παιδια: το Κ.Ο.Μ.Α. σαν τι προκειται να λειτουργησει? Ως μια οργανωση, σαν συνεδρια οπου θα λεγονται αποψεις? Εξηγηστε μου γιατι ειμαι λιγο μπερδεμενος
    Φιλόσοφος
    Φιλόσοφος
    Admin


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  Φιλόσοφος Παρ Ιαν 28, 2011 6:07 am

    Είναι αλήθεια πως δεν έχει ξεκαθαρίσει αυτό, και αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο φτιάξαμε αυτή την ενότητα.

    Το έχουμε αρχικά στο νου μας ως μια ομάδα πίεσης, ενημέρωσης και ανταλλαγής ιδεών. Έπειτα βλέπουμε ανάλογα με τα δεδομένα μας.
    ThanosM
    ThanosM


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011
    Τόπος : Υμηττος

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  ThanosM Παρ Ιαν 28, 2011 6:22 am

    Κατα τη γνωμη μου οι ομαδες πιεσης δεν εχουν μεγαλα αποτελεσματα(απο τις λιγες γνωσεις που εχω βεβαια, μπορει να κανω λαθος, μην το παιζω και ξερολας scratch ). Μ'αρεσει ομως αυτη η ιδεα της ανταλαγης αποψεων και ιδεων καθως θα ανοιξει νεους οριζοντες στη σκεψη μας και ισως συντελεσει ως μια βαση για ενα ξεκινημα αλλαγων
    Φιλόσοφος
    Φιλόσοφος
    Admin


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  Φιλόσοφος Παρ Ιαν 28, 2011 6:30 am

    Έχεις απόλυτο δίκιο. Και όχι μόνο δεν έχουν πρακτικά αποτελέσματα, αλλά γίνονται κάποιες φορές κι αυτές εν τέλει διεφθαρμένες ομάδες. Το προτείνω όμως ώστε να μπούμε πιο ενεργά στον πολιτικό κόσμο ως νέοι, και να πιέζουμε ενημερώνοντας και ξεμπροστιάζοντας ίσως τα κακώς κείμενα.
    ThanosM
    ThanosM


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 32
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/01/2011
    Τόπος : Υμηττος

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  ThanosM Παρ Ιαν 28, 2011 6:43 am

    Εγω ειμαι μεσα λοιπον και θα δουμε σε τι δρομο θα οδηγησει το Κ.Ο.Μ.Α.
    Επισης ειδα κατι για συγκεντωσεις, απο που θα ενημερονομαστε γι'αυτες? Θα βγαινουν στο FB?
    Φιλόσοφος
    Φιλόσοφος
    Admin


    Άντρας Αριθμός μηνυμάτων : 99
    Ημερομηνία εγγραφής : 27/01/2011

    ΚΟΜΑ αρχη Empty Απ: ΚΟΜΑ αρχη

    Δημοσίευση  Φιλόσοφος Παρ Ιαν 28, 2011 6:45 am

    Λογικά θα ανακοινωθούν στο φόρουμ και στο facebook, όμως είναι νωρίς ακόμη πιστεύω. Ας συνεχίσουμε τις συζητήσεις μας εδώ για λίγο διάστημα, νομίζω πως θα κάνει καλό σε όλους μας Smile

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 16, 2024 8:26 pm